Welcome visitor you can log in or create an account
Армагедон
Професор Звонимир Јанкуловски за Нова Македонија 12.07.2024Како светот да ги заборави ужасите на Хирошима и Нагасаки и заканата за опстанокот на човештвото од можна нуклеарна катастрофа. Денес тој страв претежно исчезна од живата меморија, а со него можеби изгубивме и клучна заштита од можно... More detail
ЛЕВИЧАРИТЕ СЕ ОПСЕДНАТИ СО ПРОФИТ .
Блаже Аризанов 08.07.2024 Не така одамна идеолошките комуњари (левичарите) бладаа дека десничарите биле опседнати со максимизација на профит, дека десничарите се совршени ладни калкулативни битија - хомо-економикус чијашто единствена цел е профит. Оваа глупост ја имаат извадено од... More detail
ЈАНЕВСКИ ИМ ПОМАГА НА АГЕЛЕР И ГИР ДА ГО ВРАТАТ...
дали дамева ја „купи“ довербата и кој е следниот од листата на предлози на Јаневски Владо Јаневски ФБ Статус 04.07.2024Ако не пак, повторно да ја вратиме госпжа Катица Јанева на специјална мисија!?А, господа амбасадори!? Таа ја уживаше вашата поддршка и уважение, редно е да и... More detail
ЗОШТО МАКЕДОНЦИТЕ ЈА ГУБАТ БИТКАТА ЗА СВОЈОТ...
Блаже Аризанов 12.05.2024 и 05.07.2024 ДУПИ СИ МАКЕДОНЦИ ВО МОЗОК БРАТЕ РЕЏО . . . Бев упатен кон објава од 2021 на уплашеното Шија/Суни Муслиманче Реџо Исмаил, новопечен пратеник од редовите на фашизоидна Левица, Ова што ќе го прочитате подолу е коренот на... More detail
ЗА ПРЕДАВСТВО НА МАКЕДОНИЈА ОД 2001 ГОДИНА
Владимир Костовски 12.08.2011 Македонија во 2001 година беше жртва на едно големо предавство. Една од бандите, левата, во обид да дојде предвреме на власт, учествуваше во организација и поддршка на фингирана војна во Македонија, изведена од радикални албански структури на Косово, подоцна и од... More detail

КУКАВИЦА ЕДНАШ – КУКАВИЦА СЕКОГАШ: БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ И НЕБИДУВАЊЕТО

Пишува Душан Петровски 17 септември 2018 година Во напорите насочени кон креирање на психоза во македонската етничка заедница, деновиве, гледам, се јавил и самоназначениот „државник“ на оваа банана република, Бранко Ц...

Read more...

ЗОШТО ДЕЛ ОД МАКЕДОНЦИТЕ ГО ПОДРЖУВААТ ШТЕТНИОТ ДОГОВОР НА ЗАЕВ СО ГРЦИЈА

Јордан Петровски 26.09.2018На една дискусија на ФБ напишав дека нема човек кој не го го гледа фактот дека договорот со Грција за промена на името е погубен за Македонија ама го подржуват договорот. Причината заради која го п...

Read more...

ЗАЕВ СИ ЈА ФИНАНСИРА ЛОЈАЛНАТА ДИСПАСОРА !?

Јордан Петровски 04.09.2018 Вообичаена практика во светот е сите диаспори од светот сами да си ги финансират своите здруженија и организации, сами да си ги финасираат радијата, весниците, телевизиите, порталите и се разбир...

Read more...

САМО СТРАШЛИВЦИ СЕКОГАШ ГОВОРАТ ЗАД ГРБ: КЕ ИМАЛИ МЕНУВАЊЕ НА ГРАНИЦИТЕ НА БАЛКАНОТ ?

Владата на Зоран Заев, која во стил какрактеристичен за Комунистичката партија на Југославија од која потекнува, се довлечка до власта благодарение на диверзантските акции на полициско-политичкото подземје, за време ...

Read more...

ДАЛИ ТРУДО КЕ УСПЕЕ ДА НАПРАВИ ДОГОВОР ЗА СЛОБОДНА ТРГОВИЈА СО САД

Дали 24 годишниот договор за слободна трговија помеѓу Америка, Канада и Мексико е мртов   Според дефиниција слободна трговија е размена на стоки помеѓу две земји без царини и без никакви пречки.Деновиве Америка и М...

Read more...

ТРАМП ПОВЕДE БИТКА ПРОТИВ СЕШОНС И ДЕЛ ОД РЕПУБЛИКАНСКИТЕ СЕНАТОРИ

Односот помеѓу американскиот председател Доналд Трамп и американскиот јавен обвинител Џеф Сешонс деновиве се вжештија. Дневните твитови на Трамп кои се упатени кон јавниот обивнител Џеф Сешонс не застануваат. Тоа ...

Read more...

ПИСМОТО НА ИНТЕЛЕКТУАЛЦИ ОД СВЕТСКИ ГЛАС ПРОТИВ ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА КОЕ НЕ ГО ОБЈАВИ ГАРДИЈАН

Отворено писмо   29.08.2018Како научници и автори сакаме да се осврнеме на прашањето на извртувањето на суштината на Преспанскиот „договор“ во некои кругови, како и портретирањето на сите негови опоненти како национа...

Read more...

МАКСИМ БЕРНИЕ: ВРЕДИ ДА ЈА РИЗИКУВАМ КАРИЕРАТА ЗА ДОБРОТО НА МОЈАТА ДРЖАВА

Минатата недела пратеникот во канадскиот Парламент и поранешен министер за индустрија, надворешни работи и мало стопанство, Максим Берниѐ ја потресе канадската политичка сцена. Имено, своевремениот кандидат за лидер ...

Read more...

КОЈ МИСЛИ ЗА ДОБРОТО НА НАРОДОТ, ТРАМП ИЛИ ЗАЕВ

Американскиот претседател Доналд Трамп ги замрзна платите на вработените во јавниот сектор во Сојузната влада!! Таквото покачување Трамп го смета за сериозна закана на општата благосостојба во државата. Дали Заев так...

Read more...

OurActivities

„КЛАСИФИКАТОР" ДОКАЗ ДЕКА ВО МАКЕДО…

activities

Ликовите на фотографијата се сокриени зад...

ШТО Е ПРИЧИНАТА ЗА АМНЕЗИЈА НА ЉУПЧО, ГР…

activities

    Јордан Петровски   19.03.2016   Втората причина  за  моето убедување...

МЕМОРАНДУМИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ: ОД ПЕТАР Д…

activities

МЕМОРАНДУМИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ: ОД ПЕТАР ДО...

ФОНДАЦИЈА „СОРОС“ -ВЛАДЕ МИЛЧИН, МАКЕДОН…

activities

список на соработници на УДБа од...

ДЕМАНТ НА ИЗНЕСЕНИТЕ НЕВИСТИНИ ОД СЛОБОД…

activities

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=l2jf1vFw8fM{/youtube}{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=l2jf1vFw8fM{/youtube}{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=80Tbt-9k1yA{/youtube}{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=xCLCfeoQlUw&t=3s{/youtube}