Welcome visitor you can log in or create an account
ПОЛЕМИКА ПОМЕЃУ БИЉАНА А.СТОЈАНОВ И ИВИЦА...
Biljana Antoska Stojanov Yesterday at 8:326 AM  ·   Конечно го гледав "Заспиј ако можеш" на Алфа ТВ со Горан Момироски и Драган Милосављевиќ со фамозните тројца гости Ivica Bocevski, #VladimirMilcin и Branko Geroski Тројцата сигурно се спрегнати од некоја амбасада со цел... More detail
ПОДМЕТНУВАЈКИ ЛАЖНИ КОДОШИ, ГРУЕВСКИ ГИ ЗАШТИТИ...
  Јордан Петровски24.03.2016 Да пишувам повторно за Ристо Шишков и Дане Поповски ма натера желбата да се дознае вистината за бескрупулозноста на УДБа. Да се дознае дека "лусрацијата" која ја спроведе Груевски небeше ништо друго туку лага, обид да се зачува Тоталитaрниот Комунистички систем... More detail
ПАДНА УШТЕ ЕДНА 100-ТЕ МАСКИ ОД ЛИЦАТА НА МИЛЧИН...
Не говорењето за причините и аргументите со кои е поткрепено ветото од страна на Бугарија е порака од Иницијаторите дека Бугарија нема аргументи ама ете Европа бидејки нас не мрази а на Бугарија и верува на збор и згора Европа и Америка сакаат да не нема па затоа на нашиот збор не сакаат да... More detail
ВИСТИНСКАТА ПАРТИЈА НА РАБОТНИЦИТЕ Е...
  Блаже Аризанов 16.01.2022 Глупост е да се тврди дека социјалистичката левица се грижи за работниците. Напротив. Да објаснам зошто. Социјалистот е заглавен во една излитена идеа за просечен работник како текстилка со потечени вени. Така беше во екс ју. Или си партиската елита... More detail
САША УЗУНОВ НАПРАВИ БУДАЛИ ОД АНТРОПОЛ-АПАСИЕВ,...
ЛАЖНИТЕ ПАТРИОТИ НАЈЛЕСНО СЕ ОТКРИВААТ КОГА НЕКОЈ КЕ СЕ ОБИДЕ ДА СРУШИ НИВНИ МИТ (ГЛИГОРОВ) ЗА ГОЛЕМ БОРЕЦ ЗА МАКЕДОНСКАТА САМОСТОЈНОСТ 2Јордан Петровски 16.01.2022 Со документот од Архивот на Австралија кој го објави Саша Узонов по кој знае кој пат се потврди лесната манипулативност која е... More detail

СЕВЕРНОМАКЕДОНЦИ ВО КОЈ ДОКУМЕНТ Е ЗАПИШАНА-ГАРАНТИРАНА ВАШАТА ЕТНИЧКА ПРИПАДНОСТ КАКО МАКЕДОНЦИ

БУДАЛИТЕ не се БУДАЛИ затоа што немаат ум туку будали се затоа што за белото кое го гледаат велат дека е црно и само затоа што веруваат во лагата дека има леб без мотика , дека криминалот ке го искоренат криминалците! К...

Read more...

ПЈЕР МИЛЕР: РЕФОРМИТЕ КОИ ГИ БАРА ЕУ МОРА ДА БИДАТ СПРОВЕДЕНИ ВО ДЕЛО ПА ПОТОА ВЛЕЗ ВО ЕУ

Јордан Петровски 19.08.2018 Поранешниот генерален директор за проширување на Европската Комисија, Пјер Мирел во интервјуто кое го дал на МИА, а кое го пренесува ОПСЕРЕРВЕР.МК и во кое се обидува да пропагира, поточно да за...

Read more...

ДАЛИ КЕ ДОПРЕ ГЛАСОТ ДО СЈО ИЛИ ОЈО ЗА ТОА ДЕКА ЗАЕВ НЕ ГИ ПРЕДАЛ НА СЈО СИТЕ ПРИСЛУШКУВАНИ РАЗГОВОРИ

Јордан Петровски 18.08.2018По изјавата која Јанакиевски ја искажал на вчерашното судење во која и тој изразува сомневање дека од страна на Заев не се предадени сите прислушкувани разговри до СЈО се потврди моето укажување ...

Read more...

МАКЕДОНИЈА ERGA OMNES Е ЈАДЕЊЕ Г**НЕС!

Колумнава на Сашо Тасевски не ја преобјавувам за да го провоцирам Сашо да си го каже денеска мислењето за промената на името. Колумната е одраз на размислувањата на тогашната опозиција, денешната власт, не затоа што Саш...

Read more...

ДА ПОТСЕТАМ ШТО ГОВОРЕЛ ЉУПЧО ГЕОРГИВЕСКИ ЗА ИМЕТО

Jордан Петровски 17.08.2018 Многу често си го поставувам прашањето, дали луѓето ги менуваат мислењата и ставовите по најбитните работи врзани за името на државата Македонија и за зачувување идентитетот на Македонците врз...

Read more...

СУШТИНАТА НА ДОГОВОРИТЕ НА ЗАЕВ: ДАЛИ ВЛАСТА НАВИСТИНА САКА ДА ЈА ВНЕСЕ МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ И НАТО?

Пишува Душан Петровски 16 август 2018 година „Најголемата измама која Ѓаволот му ја приредил на Човекот била кога го убедил дека тој не постои.“ Владата на Зоран Заев, која во стил какрактеристичен за Комунистичката па...

Read more...

СЕ СТЕГА ОБРАЧОТ ОКОЛУ БРЕНАН

На поранешниот шеф на ЦИА Џон Бренан, Американскиот претседател Доналд Трамп му го укинува достапот до строго доверливи информации како и неговата ознака Строго Доверливо. Trump revokes security clearance for former CIA director John Brennan President...

Read more...

ВОЈСКАТА ПРОТИВ МАДУРО !?

Дали војската во Венецуела му ја откажува послушностан на Мадуро??     Arrests in Venezuela point to military elements in attempted drone attack on Maduro By Martin Arostegui - Special to The Washington Times - - Sunday, August 12, 2018 An armed movement among elements of Venezuela’s security services was most likely behin...

Read more...

РАЗБИЕНИ ЛАГИТЕ НА ФРЧКОВСКИ ЗА ПРИЧИНИТЕ ЗА ПРОГОН НА ВМРОвци

Кога Фрчковски не е на позиција да потпишува решенија за прогон на политичко-идеолошките неподобници, тој е преокупиран со должноста да го убедува народот дека политичко-полициското подземје не гони морално-политички...

Read more...

OurActivities

ТАЈНИТЕ СЛУЖБИ И КОЈ НАВИСТИНА ЈА ВОДИ М…

activities

ЗАСПИЈ АКО МОЖЕШ (11.01.2022){youtube}https://www.youtube.com/watch?v=o6jttO3plcU{/youtube}Текстови кои се...

МАНИФЕСТ НА СЛОБОДАТА

activities

Aldo Kliman 09.06.2021 Поробен Македонец е еднакво на...

ПИСМО ОД КДРМ ДО ПРЕДСЕДАТЕЛОТ НА САД ДО…

activities

Во август 2018 година, обезбедивме можност...

Letter to President Trump,

activities

Committee for the Democratization  of the Republic...

АМЕРИКАНСКИ НОВИНАР ВО 1935 г.: АТЕНТАТО…

activities

7 мај 2020 годинаРедакцијата на МИЦНашето...

Democracy Doesn't Die In Darkness, But W…

activities

COMMITTEE FOR THE DEMOCRATIZATION OF THE...