Welcome visitor you can log in or create an account

ПОЛЕМИКА ПОМЕЃУ БИЛЈАНА А.СТОЈАНОВ И ИВИЦА БОЦЕВСКИ ЗА ИНИЦИЈАТИВАТА И ЛИКОТ И ДЕЛОТО ЗА ДЕЛ ОД ИДЕЈНИТЕ ТВОРЦИ НА ИНИЦИЈАТИВАТА 2

 

Ivica Bocevski
Biljana Antoska Stojanov Во Вашата белешка се напишани лаги за мене и за моите реакции околу Преспанскиот договор и јас затоа реагирам.
Reply 7h 

 

Biljana Antoska Stojanov
Ivica Bocevski Туку да се потсетиме што изјави Боцески на 12 јануари 2019:
- Во 21 часот упати честитка до премиерот и граѓаните за промената на името и уставните промени.
- Повторно се обраќа во 23:30 часот: „Се извинувам, но во овие два и пол часа го сменив своето мислење и сметам дека ова е предавство на Република Македонија и вековните идеали“ рече тој во последното синоќешно обраќање.
- Потоа следното утро околу 10:40 часот тој повторно упати честитка велејќи дека ова е единствениот начин да се откочат евро-интегративните процеси и Македонија да тргне напред.
Оваа изјава не е за поддршка на Преспанскиот договор за кој никој не ве обвинува дека го поддржувате. Оваа ваша изјава согласно медиумите (ако прогуглате ќе најдете сами) наводно вие ја имате кажано во врска со гласањето на аманданите за промена на уставот а со тоа и името во Собранието на тогаш Република Македонија, а денешен северџанистан.
 Reply 1h 

 

Ivica Bocevski
Biljana Antoska Stojanov Ова е најгнасна лага и срамота е што ова повторно го повторувате. ЛАГА!!! Никогаш не сум дал такви изјави, ни во електронски медиуми, ни во весници, ни на социјалните медиуми.
Еве, пронајдете линкови, отпечатоци од екран (screenshots), моја аудио или видео изјава со таква содржина. Ве повикувам јавно да пронајдете такви честитку, обраќања или изјави ... Не може да пронајдете затоа што такво нешто не постои и срамота е да измислувате и да манипулитате, а притоа и мене да ме посочувате во Вашата белешка (да ставите tag со мојот профил).
Лага си е лага, груба манипулација и невидена срамота!
 Reply 58m Edited 

 

Biljana Antoska Stojanov
Ivica Bocevski јас знам дека не сте дале таква изјава, ве пратам со децении иако за многу работи не се согласувам со вас но имам сепак почит кон вас како Македонец со лично право на свои одлуки. Но прогуглајте и ќе видите колку медиуми со тие кои сакате да се обедините ја имаат пренесено оваа ваша лага? Затоа и јас ви ја повторувам. Зошто не им се буните нив дека ја споделиле туку мене? Тоа е поентата господине Боцевски со луѓе кои цело време го манипулираат Македонскиот народ не може да има обединување се додека не одговараат за се што направиле. I proved my point! Бидете поздравен.
 Reply 51m