Welcome visitor you can log in or create an account
Политика на илузиите
Професор Звонимир Јанкуловски за Нова Македонија 05.08.2022 Не верувате во магија, нели? Магионичарите користат различни трикови за да ја измамат публиката да помисли дека се случило нешто што не може да се случи. Тие се мајстори на илузијата. Возрасните знаат дека се залажуваат кога зајакот... More detail
ЖЕСТОКА БИТКА ПОМЕЃУ УДБА ЛЕЊИНИСТИ-МАРКСИСТИ И...
МУАРЕМИ ПОДГОТВУВА КРИВИЧНА ЗА РУСКОВСКА Сакала да му го наруши угледот Од плусинфо Објавено 03/08/2022 17:13:00 Директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми до крајот на неделата ќе поднесе кривична пријава против обвинителките Вилма Русковска, Ивана Трајчева и Елизабета... More detail
ПАДНА УШТЕ ЕДЕН ЛАЖЕН МИТ НА УДБА:ШАМБЕВСКИ НЕ Е...
         Јордан Петровски 12.11.2014  Мистеријата, поточно маниулацијата за смрта на Благоја Шамбевски конечно решена благодарејки на Саша Узунов. "Зачудува" фактот што никој од семејството на Шамбевски, од соборците на Шамбевскии не сакаа да ја кажат вистината сите овие... More detail
БЛАГОЈА ШАМБЕВСКИ НЕ САМО ШТО НЕ БИЛ УБИЕН ТУКУ...
  Јордан Петровски 18.02.2017 Пред две години го објавив текастот ПАДНА УШТЕ ЕДЕН ЛАЖЕН МИТ НА УДБА:ШАМБЕВСКИ НЕ Е УБИЕН.... во кој го презентирав откритието на Саша Узунов , поточно писмото кое Саша Узунов го добил од Минхенската полиција како одговор на барањето на Саша Узунов да добие... More detail
Гетоизирано мнозинство: дали живееме во дистопија?
Професор Звонимир Јанкуловски за Нова Македонија 29.07.2022 Научната фантастика ја сака идејата за паралелен универзум и мислата дека можеби живееме само еден од бесконечен број можни животи. Тие алтернативни универзуми се целосно одвоени и не можат да се вкрстат, па иако може да има безброј... More detail

Политика на илузиите

Професор Звонимир Јанкуловски за Нова Македонија 05.08.2022 Не верувате во магија, нели? Магионичарите користат различни трикови за да ја измамат публиката да помисли дека се случило нешто што не може да се случи. Тие се ма...

Read more...

ЖЕСТОКА БИТКА ПОМЕЃУ УДБА ЛЕЊИНИСТИ-МАРКСИСТИ И УДБА ТИТОВИСТИ-ЦРНА РУКА

МУАРЕМИ ПОДГОТВУВА КРИВИЧНА ЗА РУСКОВСКА Сакала да му го наруши угледот Од плусинфо Објавено 03/08/2022 17:13:00 Директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми до крајот на неделата ќе поднесе кривична пријав...

Read more...

ПАДНА УШТЕ ЕДЕН ЛАЖЕН МИТ НА УДБА:ШАМБЕВСКИ НЕ Е УБИЕН ...

Јордан Петровски 12.11.2014  Мистеријата, поточно маниулацијата за смрта на Благоја Шамбевски конечно решена благодарејки на Саша Узунов. "Зачудува" фактот што никој од семејството на Шамбевски, од соборците на Шамбевск...

Read more...

БЛАГОЈА ШАМБЕВСКИ НЕ САМО ШТО НЕ БИЛ УБИЕН ТУКУ БИЛ И СОРАБОТНИК НА УДБА

Јордан Петровски 18.02.2017 Пред две години го објавив текастот ПАДНА УШТЕ ЕДЕН ЛАЖЕН МИТ НА УДБА:ШАМБЕВСКИ НЕ Е УБИЕН .... во кој го презентирав откритието на Саша Узунов , поточно писмото кое Саша Узунов го добил од Минхенс...

Read more...

Гетоизирано мнозинство: дали живееме во дистопија?

Професор Звонимир Јанкуловски за Нова Македонија 29.07.2022 Научната фантастика ја сака идејата за паралелен универзум и мислата дека можеби живееме само еден од бесконечен број можни животи. Тие алтернативни универзуми ...

Read more...

ГРУЕВСКИ СЕ НАДЕВА НА КРАТКОТО ПАМЕТЕЊЕ НА МАКЕДОНЦИТЕ ПА СЕ ОБИДУВА ДА ЈА СИМНЕ НЕГОВАТА ОДГОВОРНОСТ ЗА ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА, ЗА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР И ЗА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА

Јордан Петровски 25.07.202 дали ова ќе се реализира или не, ќе зависи во голема мера од македонскиот народ но и од политичките елити во Македонија и нивното единство по националните прашања, политиките кои ќе ги водат, ни...

Read more...

Бавната смрт на македонскиот суверенитет

Професор Звонимир Јанкуловски за Нова Македонија 22.07.2022 На „историскиот ден“ за „Северна Македонија“ еврокомесарот за проширување и добрососедство, Оливер Вархеи, ќе изјави дека уставните измени мора да се случат, ...

Read more...

ЗОШТО БУГАРИЈА НЕ БАРА ОТВОРАЊЕ НА ДОСИЕАТА ПОСЛЕ 1991 КОГА БУГАРИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА ТОА ГО ПОБАРАА НА СРЕДБАТА СО РАДЕВ, ОДГОВОР ВО ТЕКСТОТ!

Јордан Петровски 18.07.2022Отворање само на досиеата е опфатено во две поглавја од ПРОТОКОЛОТ: РЕХАБИЛИТАЦИЈА НА ЖРТВИТЕ НА РЕПРЕСИИ ВО КОМУНИСТИЧКИОТ ПЕРИОД Владата на Република Северна Македонија, во согласност со „Д...

Read more...

Слободен да мразам

Професор Звонимир Јанкуловски за Нова Македонија 16.07.2022 Зошто Македонија бега од своето комунистичко минато? За да го скрие злото на неговото наследство. Кое ни се случува токму денес. Безлични ликови од комунизмот за ...

Read more...

НАШИТЕ НЕСОМНЕНИ ЛАГИ И НИЕ ФИНИТЕ И КРОТКИТЕ

Даме Чкатроски 12.07.2022   Ние некако како библиски кроток народ , спомнат 33 пати во библијата (ова не е точно инаку), со ништо никого не сме повредиле.Ние сме мирољубив кроток народ ,трудољубив,едни срцки.Да не зајдов? Не...

Read more...

OurActivities

ДЕМАНТ НА ИЗНЕСЕНИТЕ НЕВИСТИНИ ОД СЛОБОД…

activities

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=l2jf1vFw8fM{/youtube}{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=l2jf1vFw8fM{/youtube}{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=80Tbt-9k1yA{/youtube}{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=xCLCfeoQlUw&t=3s{/youtube}

ТАЈНИТЕ СЛУЖБИ И КОЈ НАВИСТИНА ЈА ВОДИ М…

activities

ЗАСПИЈ АКО МОЖЕШ (11.01.2022){youtube}https://www.youtube.com/watch?v=o6jttO3plcU{/youtube}Текстови кои се...

МАНИФЕСТ НА СЛОБОДАТА

activities

Aldo Kliman 09.06.2021 Поробен Македонец е еднакво на...

ПИСМО ОД КДРМ ДО ПРЕДСЕДАТЕЛОТ НА САД ДО…

activities

Во август 2018 година, обезбедивме можност...

Letter to President Trump,

activities

Committee for the Democratization  of the Republic...

АМЕРИКАНСКИ НОВИНАР ВО 1935 г.: АТЕНТАТО…

activities

7 мај 2020 годинаРедакцијата на МИЦНашето...